Kitap Getirene Basketbol Maçı Bedava

iAnadolu Efes’in her yıl Kütüphaneler Haftası’nda düzenlediği kampanya, 2019 yılında da 7 Nisan’daki Bahçeşehir Koleji müsabakasında gerçekleşecek. Maça kitap getirenler hem bedava Sinan Erdem Spor Salonu’na giriş yapabilecek hem de ihtiyaç sahipleri için kitap bağışlamış olacaklar./i

“Bir kitap da sen getir”

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün başlattığı “Bir kitap da sen getir” kampanyası ile her yıl binlerce ihtiyaç sahibi birbirinden farklı kitaplara kavuşuyor. Her yıl Kütüphaneler Haftası’nda gerçekleştirilen bu kampanya ile basketbol maçı izlemek isteyenler İstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki Anadolu Efes Spor Kulübü’nün basketbol maçını bedavaya izleyebiliyor. Bu sayede, hem basketbol tutkunları bedava maç izliyor hem de Türkiye’nin her yerinde ihtiyacı olan öğrencilere çeşit çeşit kitaplar ulaşıyor.

İsteyen kargoyla gönderebilir

7 Nisan 2019’da gerçekleşecek Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki basketbol maçına gidemeyecek ancak kitap bağışlamak isteyen kişiler, 7 Nisan tarihine kadar bağışlamak istedikleri kitapları kargoya gönderebilir.

Her alanda ihtiyaç sahiplerine yardım

Eğitime destek amacıyla 2014 yılından beri yürütülen bu kampanya kapsamında felsefe, bilim, matematik, edebiyat, roman, şiir ve daha birçok türde kitaplar bağışlanabiliyor. İyi durumdaki kitaplar (karalanmamış, yırtılmamış, boyanmamış, yıpranmamış vs.) Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın işbirliği ile Türkiye’nin her yerindeki ihtiyacı olan okullara gönderilecek.

Basketbol tutkunlarına hediye

Bir kitap da sen getir kampanyası kapsamında Anadolu Efes’in maçında kitap bağışlayanlara sadece bilet hediye edilmiyor. Basketbol maçını izlemeye gidenlere ayrıca Anadolu Efes basketbol takımının oyuncularının fotoğraflarının yer aldığı kitap ayraçları da hediye ediliyor.

iAnadolu Efes Spor Kulübü, yarattığı bu teşvikle 5 yıl içerisinde tüm Türkiye’ye kitapların dağıtılmasını sağlayarak güzel sonuçlar elde etti. Ayrıca Anadolu Efes’in Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ile ortak yürüttüğü bu proje sayesinde birlikten nasıl kuvvet doğduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bireysel bağışlar birleşip milyonlara yardım etti. Bu sebeple, bu tür bağışlara bireysel katılımın önemi de tekrar gözler önüne serilmiş oldu. Siz de kullanmadığınız, okuduğunuz ve bir daha okumayacağınız iyi durumdaki kitaplarınızı yılın her vakti Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’na, ihtiyacı olan bir okula veya ihtiyacı olan öğrencilere bağışlayabilirsiniz./i